Blog

Witamy w muzeum!

Dla Niebieskich , zajmujących się tematem “Jestem artystą”, była to świetna możliwość kontaktu z najwybitniejszymi polskimi dziełami sztuki. Dla Żółtych z kolei, kończących temat “Badacze przeszłości”, utrwalenie wiadomości zdobytych podczas naszego ostatniego projektu.

Mimo padającego śniegu z deszczem kierowca mikrobusu bardzo sprawnie zawiózł nas pod bramę muzeum , więc mieliśmy jeszcze 20 minut na zerknięcie na sąsiadujące z Muzeum Narodowym plenerowe eksponaty Muzeum Wojska Polskiego. A te zrobiły na nas duże wrażenie. Ale nie ma się co dziwić: potężne helikoptery, samoloty bojowe i transportowe, opancerzone pojazdy  fascynują swym ogromem, konstrukcją i barwami ochronnymi.

O 10.00 otworzono bramy Muzeum Narodowego i zaczęliśmy lekcję pod okiem naszej przewodniczki- opiekunki. Rozmawialiśmy jak należy zachowywać się w muzeum, kto i po co do niego przychodzi, jak wyeksponować dzieła sztuki. Poznaliśmy takie pojęcia jak rzeźba, rzemiosło artystyczne, malarstwo, sztuka użytkowa. I choć podobały się nam różne sale to bez wątpienia naszym faworytem w Muzeum jest ogromny obraz Jana Matejki “Bitwa pod Grunwaldem”.