Blog

VI Konkurs Recytatorski za nami

Do Konkursu wszyscy przygotowywaliśmy się przez kilka tygodni.  Rodzice wybierali wraz z dziećmi wiersze. Niektóre przedszkolaki zamówiły utwory specjalnie na tę okazję. Mama Vieta, ciocia Mai oraz mama Sebastiana i Sylwii napisały teksty inspirowane życiem przedszkola “Mały Olimpijczyk”. Dzieci uczyły się wierszy na pamięć, a ciocie przygotowywały dekoracje, dyplomy i nagrody.

Wreszcie przed zgromadzoną publicznością 15 odważnych osób zaprezentowało swój wysiłek. Jury notowało swe spostrzeżenia, przedszkolaki brawami i śmiechem nagradzały pełne humoru i ekspresji artystycznej występy. Po wszystkich prezentacjach publiczność przydzieliła swe nagrody (oddzielnie dla każdej z grup). Faworytem  w grupie Niebieskiej był utwór o strasznych skutkach spożywania zupy mlecznej w przedszkolu, prezentowany przez Stefana. Z kolei w grupie Czerwonych zwyciężczynią w tej kategorii okazała się Marysia prezentując strój i rekwizyty pasujące znakomicie do wiersza o pszczole, która odwiedziła przedszkole.

Jury podziękowało, wręczając dyplomy i nagrody, wszystkim  pracowitym uczestnikom konkursu. I tak do historii przeszedł szósty już konkurs recytatorski organizowany wspólnym wysiłkiem rodziców i nauczycieli.