Blog

Świąteczny kiermasz i warsztaty u Niebieskich

Dzieci pod koniec ubiegłego tygodnia przygotowały ozdoby do wazonów. Wazonami stały się zbierane przez kilka miesięcy szklane pojemniki o ciekawych kształtach, w magiczny sposób ozdobione żelowymi malowankami.

W garnku czekała  sterta łusek cebuli. Wystarczyło zwilżyć jajka wodą, przykleić gałązkę kopru lub pietruszki i zabezpieczone ażurową siatką włożyć do barwiącego wywaru. (Następnego dnia rano ostudzone pisanki wzbudzały zachwyt dzieci swą delikatnością i dokładnością odtworzonego wzoru).

Jeszcze tylko zabawa przygotowana przez Ciocię Kasię : “Włóż do wazonu tyle wiosennych kwiatów, ile wskaże kostka” i można  było powoli kończyć spotkanie odwiedzając jeszcze stragan, na którym do kupienia były wykonane przez przedszkolaki lawendowe poduszeczki pomocne w utrzymaniu domowego porządku i ładnie zapakowany szczypior czosnkowy niezastąpiony do dekoracji wielkanocnych jajek. Dzięki mini kiermaszowi zgromadziliśmy (dodając, odejmując, wydając resztę) 46 złotych, które zamierzamy wydać w kawiarence teatru Lalka podczas najbliższej wizyty. Wszystkim odwiedzającym nasz sklep dziękujemy za miłą zabawę!