Blog

Niebiescy tworzą ozdoby z masy solnej

Najpierw przygotowując się do nadchodzącego festiwalu piosenki wykonywali swieczniki, które pomogą stworzyć miły nastrój na spotkaniu z rodzicami. Przedszkolaki z zapałem wałkowały masę, lepiły kulki i kuleczki, poznawały technikę wykonania jabłuszek, listków i kwiatków. Zapach goździków wykorzystywanych do prac wypełniał nam całą salę.Ponieważ te dzieci, które wybrały wykonanie lampionu szklanego ( i zrobiły go już w poniedzaiłek lub wtorek) zainteresowały się bardzo ciekawym tworzywem plastycznym, w piątek postanowilismy sprawić radosc całej grupie i raz jeszcze wykorzystując masę solną stworzyć oryginalne jeżyki. A na zakończenie zajęć kto chciał, tworzył jesienny ogródek z suszonymi roslinami dostarczonymi przez ciocię Ewę.

Gdyby ktos chciał pobawić się z rodzicami podaję przepis na masę: szklanka mąki, szklanka soli (drobnej), wody tyle by ciasto dało się dobrze lepić w palcach. Gotową ozdobę wkładamy do ciepłego piekarnika (70 stopni) i suszymy kilka godzin.

Komu spodoba się taka zabawa może przyłączyć się do wspólnego wykonywania szopek z masy solnej w pierwszą sobotę grudnia. Zapraszamy!