Blog

Magiczne pudełka Niebieskich

Niebiescy są zafascynowani nowym nabytkiem. Ciocie na srodowe zajęcia dydaktyczne wymysliły cztery zabawy.

1. Grupa dzieli się na dwa zespoły . Członkowie pierwszego otwierają (każdy swoje) pudełka i odczytują napisy na trzech kartkach znajdujących się w pudełku. Wybierają jeden i nagrywają. Potem wręczają pudełka osobom z drugiego zespołu. Ci odsłuchują zapis i wskazują odpowiadającą im kartkę.

2. Grupa dzieli się na dwa zespoły. Jeden w oczekiwaniu na przygotowanie zabawy czeka w innej sali. Drugi nagrywa jednozdaniowe wypowiedzi o przebiegu poranka w przedszkolu. Gdy wchodzą dzieci z zespołu oczekującego, dostają pudełka, odsłuchują wiadomosc i starają się umiejscowić ja w prawidłowej kolejnosci zdarzeń.

3. Dzieci maja rozłożona na dywanie dowolna historyjkę obrazkową. Przedszkolaki z drugiego zespołu w innej sali nagrywają tę historyjkę. Zadaniem dzieci jest przypisanie obrazka do usłyszanej wiadomosci.

4. Dzieci nagrywają dźwięk wybranej głoski, a koledzy po wysłuchaniu wybierają literę odpowiadąjcą tej głosce sposród kilku liter leżącyh na dywanie.

Dzieci mają wiele radosci bawiąc się dźwiękowymi pudełkami- bawią się spontanicznie, stając przed tablicą , na której widnieją słowa polskiego hymnu i posiłkując się tekstem z zapałem dokonują nagrań piesni  w kilkuosobowych zespołach.

A przed nami jeszcze wiele pomysłów na wykorzystanie tęczowych pudełek…