Blog

Kącik literacki – odsłona I

Drodzy Rodzice!

Podczas jednej z licznych rozmów z Panią Dyrektor na temat książek dla dzieci, zrodził się pomysł, by na stronie przedszkola powstał kącik literacki. Zostałam poproszona o napisanie, co lubimy z córkami czytać, jakich autorów polecamy, słowem o wybranie naszych książkowych rarytasów i delicji.

Swoją listę przebojów otwieramy trzema wspaniałymi autorkami, jednakże jest to dopiero wierzchołek góry literackich hitów!

Słowem wstępu dodam, że w dużej mierze polegamy na wyczuciu i biegłości bibliotek ursynowskich. Osobiście jestem całkowicie oczarowana dostępnością nowości w bibliotekach dla dzieci i młodzieży, łatwością obsługi katalogu i konta online, możliwością rezerwowania poszczególnych tytułów oraz przedłużania terminu zwrotu za pośrednictwem Internetu. W szczególności urzeka mnie zbiór książek anglojęzycznych dla dzieci dostępny nie tylko w Wypożyczalni Zbiorów Obcojęzycznych przy ul. Dembowskiego 12, lecz także w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 7 przy ul. Wasilkowskiego 7 (możliwe, że w innych oddziałach też są dostępne książki po angielsku dla dzieci, ale sama korzystam z tych dwóch).

Adresy i godziny otwarcia bibliotek w linku poniżej:

https://ursynoteka.pl/index.php/placowki/

Parafrazując cytat Wisławy Szymborskiej, czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie rodzice wymyślili na spędzanie czasu z dziećmi 😉

Paulina, mama Mai i Oliwii