Blog

Dzień Pszczółki Mai

Przygotowania do tego dnia przedszkolaki zaczęły kilka dni wcześniej. Grupy Żółta i Niebieska były odpowiedzialne za plakat, zaś Grupa Czerwona przygotowała akcesoria do gry zręcznościowej.

Grupa najmłodsza “wybrała się” na łąkę Pszczółki Mai, uczestnicząc w zabawach z kolorową chustą animacyjną. Następnie dzieci rozwijały kompetencje matematyczne, próbując określić położenie pszczółki względem kwiatka. Kolejnym miłym akcentem była degustacja smaków: kwaśnego, gorzkiego, słodkiego i słonego. Wszystkim przedszkolakom udało się odgadnąć smakowe zagadki! Na koniec dzieci wykonały prace plastyczną z wykorzystaniem papierowych talerzyków. Rezultaty można podziwiać w przedszkolnym korytarzu.

Grupa Żółta i Niebieska również wybrały się na wycieczkę do tajemniczego świata Mai, pobudzając przy tym wszystkie zmysły. I tak odwiedziliśmy:

  • Krainę Smaku, gdzie były zagadki smakowe oraz degustacja własnoręcznie posmarowanych kanapek “napojem bogów”
  • Krainę Dźwięku, w której dzieci miały wskazać spośród różnych dźwięków, dźwięk świerszcza, aby pomóc Mai rozpoznać z daleka przyjaciela Filipa
  • Krainę Koloru, w której dzieci stworzyły duży, wspólny rysunek łąki
  • Kraina Zapachu, a w niej rozmowy o ulubionych miejscach owadów i ich zapachach
  • Krainę Dotyku, gdzie przedszkolaki zastanawiały się czym różni się w dotyku brzuszek pszczoły i świerszcza.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się również dlaczego pszczoły są pożyteczne. Od teorii przeszliśmy do praktyki, wykonując doświadczenie imitujące zapylanie kwiatów przez te pasiaste owady. Od teraz już każdy przedszkolak wie, że bez pszczół nie mielibyśmy nie tylko miodu, ale przede wszystkim owoców i warzyw.